تبلیغات
آپه دنه - تاریخ نگار روزانه ایران - 15 شهریور
 
درباره وبلاگ


سلام امیدوارم از مطالب این وبلاگ خوشتون بیاد.............کسانی که میخوان از مطالب این وبلاگ توی وبسایتشون کپی کنن ذکر منبع یادشون نره........................ در ضمن برای تبادل لینک اول منو با اسم " جاذبه های تاریخی ایران باستان " لینک کنید و لینک خودتون رو در قسمت ارسال لینک وارد کنید........ با تشکر علیرضا
Email: alirezash66@yahoo.com
Instagram: alirezash68

مدیر وبلاگ : علیرضا .
Instagram
پیوندهای روزانه
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
به نظر شما بهترین حکومت در ایران کدوم بود؟جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Instagram Locations of visitors to this page

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


Powered by WebGozar

آپه دنه
تاریخ کهن ایران از 10000 سال پیش تا کنون..............
دو بهانه برای دولت لندن جهت مداخله هرچه بیشتر در ایران

15 شهریور 1294 (ششم سپتامبر 1915) معاون كنسولگری انگلستان در بوشهر مورد حمله قرار گرفت و به ضرب گلوله مجروح شد. این حادثه كه متعاقب تیراندازی دهم شهریور آن سال به كنسول انگلستان در اصفهان صورت گرفته بود دو بهانه به دست انگلیسی ها كه در انتظار آن بودند داد تا:
1 ـ حضور نظامی خود در ایران مخصوصا در خوزستان را گسترش دهند.
2 ـ به «مستوفی» نخست وزیر وقت اولتیماتوم دهند كه استاندار فارس را عزل كند كه مستوفی چنین كرد!. استاندار وقت گوش به فرمان انگلیسی ها نبود.
دولت لندن انجام چنین کارهایی را در ایران، طبق قرار داد سن پترزبورگ 1907 (تقسیم ایران به دو منطقه نفوذ) حق خود می دانست!. از نظر دولت لندن (قدرت وقت) این اقدامات استعماری و تعرض به حقوق و حاکمیت ملل دیگر؛ غیر مشروع، ناقض موازین و خلاف منطق در روابط بین المللی نبودند.
به موجب آن موافقتنامه كه در آگوست 1907 میان انگلستان و روسیه (با میانجگیری قبلی فرانسه) در سن پترزبورگ امضاء شده بود، انگلیسی ها جنوب و شرق ایران را در كنترل داشتند و به مركزیت كرمان، برای خود یك نیروی نظامی به نام «اس. پی. آر.» به وجود آورده بودند و به عبارت دیگر؛ دولتی در دولت تشکیل داده بودند.

برگرفته از: http://www.iranianshistoryonthisday.com/farsi.asp

برای خواندن بقیه روزنگار به ادامه مطلب مراجعه کنید...

اجباری شدن درس ورزش (تندرستی) در مدارس ایران، ولی ...

اجباری شدن درس ورزش در مدارس ایران از چنین روزی در سال 1306 قانون شد و قرارشد كه از آغاز سال تحصیلی (دو هفته بعد) بر برنامه هفتگی مدارس اضافه شود.
لایحه مربوط چند روز پیش از این، از تصویب مجلس گذشته بود كه پس از طی مراحل مرسوم، از 15 شهریور 1306به صورت قانون درآمد. در آن زمان هدف از درس ورزش، تندرستی و آشنا شدن دانش آموزان با تاریخچه و اصطلاحات بازی ها بود، نه تماما تمرین فوتبال و والیبال و ....
در اجرای این قانون، از همان سال در مدارس كشور وسائلی از قبیل پارالِل و بارفیكس نصب شد. دویدن، شنا كردن، قدم آهسته و رژه رفتن نیز از برنامه های درس ورزش مدارس قرارگرفت و به دانش آموزان تاكید می شد كه خمیده ننشینند (اصطلاحا قوز نکنند)، با قدم های استوار راه بروند و .... سالها گذشت تا به تدریج به سبك مدارس آمریكا، بازی هایی كه در این كشور حرفه ای هستند (یك پیشه و كسب و كار به حساب می آیند و با اشتغال به آن، «درآمد» كسب می كنند) از قبیل بسكتبال و ... جای ورزش (تندرستی) را كه هدف قانونگذار بود در مدارس ایران ( و حتی در دوره تعلیمات عمومی) گرفت!.

اعتراض مصدق به تبعید غیر قانونی اش كه بدون پاسخ ماند!

دكتر محمد مصدق پانزدهم شهریور ماه 1335 به تبعید غیر قانونی خود به احمدآباد ساوجبلاغ (نزدیك كرج) اعتراض كرده بود، زیرا كه به چنین تبعیدی محكوم نشده بود. خود وی نوشته است كه در آستانه اتمام دوه محكومیت (محكومیت خلاف قانون)، او را تحت الحفظ از زندان به احمدآباد بردند و در اینجا به حالت تبعید (حصر) قرار دادند.
ظاهرا به این اعتراض دكتر محمد مصدق كه حكومت او با انجام كودتای 28 امُرداد 1332 عمدا و جبرا پایان یافته بود رسیدگی نشد.
دكتر مصدق كه 3 سال زندان او در لشكر 2 زرهی در امرداد سال 1335 به پایان می رسید، چند روز پیش از اتمام زندان به روستای احمدآباد تبعید شده بود و از این زمان تا پایان عمر در این روستا تحت نظر قرار داشت بدون اینكه به این تبعید محكوم شده باشد كه خود، آن را زندانی غیر قانونی در«قلعه» توصیف كرده است. دشمنی شاه با دكتر مصدق از زمانی شدت یافت که مصدق گفته بود حكومت از آن ملت است، نه شاه؛ و بارها تكرار كرده بود كه انگلستان چون موفق نشد كه از طریق قرارداد وثوق الدوله صاحب اختیار ایران شود؛ رضاشاه را روی كار آورد و بسیاری از خواستهای خود از جمله تمدید امتیاز انحصاری نفت را در سال 1933 و كشیدن راه آهن خرمشهر – بندر شاه را كه جنبه اقتصادی نداشت به او تحمیل كرد. هدف از كشیدن این راه آهن تسهیل حمله نظامی احتمالی غرب به شوروی بود كه بعدا یک بهانه اشغال نظامی ایران قرار گرفت و انگلیسی ها به همانگونه كه رضاشاه را آورده و شاه كرده بودند وی را که داشت به راهی دیگر می رفت در شهریور 1320 بركنار كرده و به خارج از ایران تبعید كردند. دكتر مصدق بارها به شاه تاكید كرده بود كه ایران، ایران واقعی نخواهد شد مگر اینكه نگاه ـ تنها ـ به غرب، و دادن هرگونه امتیاز به غربی ها را كلا به فراموشی بسپاریم.
زندانی بودن غیر قانونی مصدق در احمد آباد تا تاریخ وفات او در اسفند 1345 ادامه داشت. وی در طول محاكمه و پس از آن خودرا همچنان نخست وزیر قانونی ایران می دانست، زیرا هنگام نصب زاهدی از طرف شاه به نخست وزیری، نه تنها مجلس از سوی مردم در رفراندوم منحل شده بود بلكه، قبلا هم اكثر اعضای آن استعفا كرده بودند و تنها بیست و دو تن از نمایندگان آن دوره از مجلس كناره گیری نكرده بود و به این ترتیب مجلسی وجود نداشت كه ابراز تمایل به نخست وزیری زاهدی كند و در غیاب مجلس نمی شد نخست وزیر را بركنار و نخست وزیر تازه منصوب كرد و رفراندوم (رای همه مردم) بالاتر از رای مجلس موسسان است.

سیاست تهدید، سایه ترس و افزایش فروش جنگ افزار به عرب های منطقه خلیج فارس

دویچه وله Deutsche Welle (بنگاه سخن پراکنی جهانی آلمان) در وبسایت اخبار ـ پنجم سپتامبر 2012 ـ خود به زبان فارسی، به نقل از نیویورک تایمز چنین نوشته بود:
"تهدیدهای متقابل میان ایران از یک‌سو و آمریکا و اسرائیل از سوی دیگر سبب گرمی بازار جنگ افزار در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس شده است. آمریکا به تازگی اعلام کرده است که تجهیزات جنگی مدرن به ارزش
۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به کویت خواهد فروخت.
کویت در فاصله سال‌های
۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ دست کم ۳۵۰ موشک دفاعی پاتریوت [موشک ضد موشک] از آمریکا خریده بود. دولت سعودی نیز در سال ۲۰۱۱ شمار بیشتری موشک پاتریوت و تجهیزات مربوط را به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو (دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون دلار) خریداری کرده بود. امارات عربی متحده هم ظرف ۴ سال گذشته ۱۲
میلیارد دلار صرف تجهیز پدافند موشکی خود کرده است.
این معاملات [که زائیده سیاست تهدیدهای متقابل است که در بالا اشاره شد] سبب شده است که میزان صدور جنگ افزارهای ساخت آمریکا با شتابی چشمگیر بالا برود،. اصحاب نظر در آمریکا می‌گویند تنها یک چتر دفاع موشکی، از قطر تا ترکیه، می‌تواند منطقه را در برابر تهدیدهای موشکی و اتمی جمهوری اسلامی حفظ کند. تا سایه هراس از تجهیز جمهوری اسلامی به سلاح اتمی وجود داشته باشد، [در منطقه نفت و پول] تقاضا برای خرید جنگ افزار مدرن ادامه خواهد داشت".
Deutsche Welle که به 30 زبان خبر و مطالب دیگر پخش می کند از ماه می 1953 و برنامه فارسی آن از سال 1959 آغاز بکار کرده است، ولی قدمت رادیو «پخش جهانی» آلمان به 26 آگوست 1929 (به مرکزیت زیسن Zeesen، حومه برلین) باز می گردد و بخش فارسی آن از دهه بعد. در 5 سال آخر سلطنت رضاشاه، اخبار بین الملل رسانه های ایران، عمدتا از خبرگزاری آلمان و رادیو برلین ترجمه می شد [به دوره های وقت روزنامه های تهران و بولتن های خبرگزاری پارس رجوع شود]. آلمانی ها بودند که در دوران رضاشاه برای ایران فرستنده رادیویی ساختند.

برگرفته از: http://www.iranianshistoryonthisday.com/farsi.asp

نوع مطلب : اسناد تاریخی، پهلوی، 
برچسب ها : دکتر محمد مصدق، انگلیس، لندن، حکومت محمدرضا شاه، بوشهر، مستوفی، اگوست 1907،
لینک های مرتبط :


جمعه 15 شهریور 1392 :: نویسنده : علیرضا .
نظرات ()
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 13:58
ロレックススーパーコピーN級品,最高級ロレックスコピー通販
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 13:57
ブログを作る!(無料)
پنجشنبه 29 فروردین 1398 16:10
エルメスコピー,ブランドスーパーコピー激安,ブランド偽物,ブランドスーパーコピー屋,ブランドコピー
یکشنبه 18 فروردین 1398 05:32
スーパーコピーエルメスを生産と販売しています.今エルメス財布の新品は大ヒット中です.スーパーコピーエルメスは品質が良くて、価格も特恵でエルメスバッグ人気です.
شنبه 17 فروردین 1398 09:07
スーパーコピー通販,スーパーコピーブランド,及び激安ブランド財布コピー、ブランド時計コピー、ブランドコピー靴、ブランドコピー、コピーブランド服.スーパーコピーブランド アクセサリー コピー通販販売
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:16
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog.
It's simple, yet effective. A lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal.
I must say you have done a excellent job with this. In addition,
the blog loads super fast for me on Firefox. Superb Blog!
دوشنبه 30 مرداد 1396 15:09
Thanks for the marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you're a great author.
I will be sure to bookmark your blog and will
often come back later on. I want to encourage you continue
your great work, have a nice afternoon!
جمعه 20 مرداد 1396 00:34
May I just say what a comfort to uncover somebody that genuinely
understands what they're talking about online. You actually realize how to bring an issue to light and make
it important. More people ought to check this out and understand this side of the story.
I was surprised you're not more popular because you certainly have the gift.
یکشنبه 15 مرداد 1396 21:51
There is definately a lot to learn about this subject.

I like all the points you've made.
سه شنبه 2 خرداد 1396 05:05
Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to her ear and screamed.
There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is totally off
topic but I had to tell someone!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 13:32
I know this website offers quality based content and other material, is there any other web page which provides such data in quality?
سه شنبه 29 فروردین 1396 20:16
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts.
After all I'll be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!
شنبه 26 فروردین 1396 13:55
Your style is unique compared to other folks I've read stuff from.
Many thanks for posting when you've got the opportunity,
Guess I will just book mark this site.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 19:46
Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding
anything totally, but this piece of writing presents pleasant understanding even.
سه شنبه 15 فروردین 1396 11:00
Awesome! Its truly amazing paragraph, I have got much clear idea regarding from this piece of writing.
سه شنبه 15 تیر 1395 14:50
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


چهارشنبه 11 شهریور 1394 05:27
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
یکشنبه 28 تیر 1394 13:44
سلام وبتون عالیه اگر با تبادل لینک موافق بودین بی خبرم نذارین!
چهارشنبه 13 اسفند 1393 23:27
به دنبال درخواست عده زیادی از متقاضیان قیمت کتاب به 2000 تومان کاهش داده شد
فقط برای چند روز
فرصت را از دست ندهید
برای خرید به همین آدرس بروید
شنبه 11 بهمن 1393 11:21
اگر سنتان زیر 18 سال میباشید خواهش میکنم این نظر رو نخونید.
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
این کتاب صد در صد مورد نیاز شماست چه مجرد و چه متاهل
فقط تا پایان اسفند 1393 با این قیمت استثنایی عرضه میشود.
این کتاب آموزشی مخصوص افراد بالای 18 سال بویژه زوج های جوان است.
از عواقب خودارضایی با خبرید؟
موثرترین راههای ترک ان را می دانید؟
آقایان ! از زود انزالی رنج می برید ؟
خانم ها ! همسرتان قادر به ارضا شما نیست ؟
از سایز آلت خود ناراضی هستید ؟
نظر خانم ها را در این مورد می دانید؟
میخواهید به همراه همسرتان ارگاسم طولانی و دلپذیر داشته باشید ؟
می خواهید لذت جنسی دو طرفه را تجربه کنید؟
جواب همه افراد مثبت است اما به علت حجب و حیا در خانواده ها اموزش این مسائل مهم به خوبی صورت نمیگیرد و به علت عدم اگاهی و در برخی موارد اگاهی های غیر علمی و ناقص بسیاری افراد قادر به لذت بردن ازاین عواطف و احساسات خدادادی نیستند و برعکس عامل سرخوردگی و نگرانی و تشویش و اختلال در زندگی روزمره شان نیز می شود.
این کتاب در سایر سایت های دیگر به قیمت های بالا به فروش میرود.
اما ما به دلیل اهمیت آن این کتاب را تنها با 5000 هزار تومان در اختیار شما قرار می دهیم.
برای دیدن فهرست مطالب و خرید این کتاب به وبلاگ ما مراجعه کنید.
با لینک کردن وبلاگ ما ، گامی مهم در حل مشکلات جنسی جوانان جامعه بردارید.
در صورت مسدودی وبلاگ به ما ایمیل بزنید.خرید این کتاب بسیار آسان است.

چهارشنبه 17 دی 1393 06:15
سلام
خیلی باحال بود مطالبت :)
با تبادل لینک موافقی؟
موافق بودی لینک کن بعد خبر بده لینکت کنم
شنبه 10 آبان 1393 09:22
سلام وبلاگت عالیه!
حتما براش خیلی زحمت میکشی!
میخوام بهت یه برنامه معرفی کنم که کار تو رو راحت تر کنه.
این برنامه به طور اتوماتیک که اجرا میشه به وبلاگت وارد میشه و برات پست ارسال میکنه.
این پست ها از وبلاگ های بروز شده و سایت های بزرگ انتخاب میشه
یعنی هرروز وبلاگت آپدیت میشه بدون اینکه کاری انجام بدی.
در هر روز میتونه تا 100 تا پست ارسال کنه که هیچکدام تکراری نیست.
در ضمن میتونی موضوع پست ها رو هم خودت انتخاب کنی. تنوع موضوعاتش خیلی زیاده مثل علمی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، سرگرمی، موزیک و صد ها موضوع متنوع دیگه .
با بروز شده اتوماتیک وبلاگت آمار بازدیدت هم خیلی میره بالا.
همچنین میتونی پست های مورد علاقه ات رو توش ذخیره کنی و بهش زمانبندی ارسال بدی تا بفرسته.
قیمتش ماهانه فقط 5000 تومانه.اگه دو ماه بخری میتونی همیشه رایگان استفاده کنی.
تو میتونی اول با نسخه آزمایشی تست کنی که کار میکنه و وقتی مطمئن شدی ، بخری.
لینک دانلود نسخه آزمایشی :
http://s5.picofile.com/file/8148879142/Mihan_Auto_Post.zip.html
اگه سوالی یا مشکلی داشتی بهم ایمیل بزن.
فعلا خدانگهدار!
جمعه 11 مهر 1393 11:49
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
سه شنبه 28 مرداد 1393 10:42
جذاب ترین فروشگاه اینترنتی

زیمابی - سایت انتخاب و خرید جدیدترین کالاهای دیجیتالی به همراه ارائه محتوای تخصصی بصورت ویدئویی و مرجع نقد و بررسی کامل کالا جهت خدمت رسانی به مشتریان اینترنتی

صفحه نخست : www.ZIMABI.com
شبکه ویدئوها : www.zimabi.com/videos
تبادل نظر کاربران : www.zimabi.com/blog
دانلود های رایگان : www.zimabi.com/download
خبرگزاری برندها و تکنولوژی : www.zimabi.com/news
یکشنبه 12 مرداد 1393 14:59
سلام!
--------------
چندتا از اعترافات جالب و خنده دار بگم
---------------------------------------
اعتراف میکنم یه روز دختر همسایه مونو توخیابون داشت میرفت بامامانش دیدم
نیشمو با ذوق زدگی تا بناگوشم بازکردم و گفتم
سلام مونا………. چطوری؟………
دیدم تحویلم نگرفت و مامانشم میخندید
اومدم خونه به مامانم گفتم این دختر همسایه چه زود بزرگ شد تا دیروز اینقد بود
گفت :کی
من:همین مونا دیگه دختر آقای …
گفت :اون مبیناست مونا مامانشه!!
------------------------------------------------------------------------
بازم از این اعترافات هست اگه خواستی بیا بخون
سایت سرگرمی تفریح24
موفق و موید باشین
جمعه 10 مرداد 1393 09:16
سلام روز بخیر!

نوشته هات عالییییییه! حرف نداره!

منم یه وبلاگ ساختم سریال کره ای دوبله فارسی برای دانلود گذاشتم!

اگه خواستی بیا و ببین!

فعلا سریال های زیر آماده دانلود است :

1- افسانه جومونگ 2- سرزمین باد ها
3- افسانه دونگی 4- جواهری در قصر
5- سرزمین آهن 6- امپراطور دریا
7- تاجر پوسان

تمام سریال ها دوبله فارسی و کامل هستند!

اگر پیشنهاد و یا درخواست سریال داری توی نظرات برام بنویس

برای بهتر شدن وبلاگم به نظرت نیاز دارم!

حتما بیا!
سه شنبه 7 مرداد 1393 20:09
سلام دوست عزیز!

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

لطفا هر چه زودتر به منم سر بزن!

و برام نظر بذار که بدونم اومدی!

منتظرما!


دوشنبه 6 مرداد 1393 18:15
سلام به تو دوست خوبم!

وبلاگت خیلی زیباست. تبریک میگم!

منم یک سایت تفریحی ساختم به نام نمکستان

توش انواع مطالب سرگرمی و عکس های جالب پیدا میشه

حتما به من سر بزن و برام حتما نظر بذار تا لینکت کنم!

زود بیا . منتظرت هستم!
پنجشنبه 2 مرداد 1393 20:58
سلام!
می خواستم سایت طب بوک را معرفی کنم.

طب بوک شبکه احتماعی پزشکی هست که هم پزشکان و هم بیماران و سایر ارایه دهندگان خدمات پزشکی در آن عضو می شوند.

ارایه دهندگان خدمات پزشکی پزشکان-کلینیکها -داروخانه ها و... علاوه بر معرفی خود و تبلیغ خدمات خود می توانند با ارسال مطلب و عکس به تبادل نظر در مورد داروها -بیماریها و مسایل پزشکی بپردازند.

و بیماران می توانند نظر خود را راجع به خدمات ارایه شده اعلام کنند.

منتظرت هستم!

.
سه شنبه 31 تیر 1393 16:35
سلام عزیزم وبلاگت عالیه
فقط اگه بتونی فونت بهتری پیدا كنی ایول داری
راسی دوسداری شارژ رایگان بگیری؟
یا رایگان تو قرعه كشی شركت كنی؟
یه سایت بهت معرفی میكنم اگه لینكشو بزاری تو وبلاگت بهت شارژ میده.
من تست كردم جواب داده.
توی فرمش منم به عنوان معرف بنویس .
ممنونم

.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30